Szia Vendég! (5784 Ijjár 10)

Két izraeli bronz a budapesti úszó EB-n
2010. augusztus 17. kedd, 11:33
Kategória: JMPoint

A Budapesten rendezett XXX. Úszó, Műugró, Szinkronúszó és Nyíltvízi Európa-bajnokságon öt számban versenyző izraeli sportolók két bronzéremmel zárták a tornát.

A 2010-es budapesti úszó EB utolsó napján a férfi 400 méteres vegyesúszó számában az izraeli Gal Nevo lett a bronzérmes, aki a küldöttség második tagjaként szerzett érmet Izraelnek. Csütörtökön, Guy Barnea a férfi 50 méteres gyorsúszó döntőben végzett a harmadik helyen.

budapest.mfa.gov.il

Belépés
E-mail

Jelszó

Még nem vagy a felhasználónk? Regisztrálj, ingyenes!

Beállítások

Nyomtatható változat Nyomtatható változat

"Két izraeli bronz a budapesti úszó EB-n" | Belépés/Regisztráció | 2 Megjegyzés | Vita keresése
Minden megjegyzés a szerzők tulajdona. A megjegyzések tartalmáért felelősséget nem vállalunk.

Névtelenül nem lehet hozzászólni, kérjük regisztrálj!

Re: Két izraeli bronz a budapesti úszó EB-n (Értékelés: 1)
Szerző: Tamas88 [11333] Dátum: 2010. augusztus 18. szerda, 09:35
(Felhasználó inf. | Üzenet küldése)
50 háton lett 3ik, nem a gyorsúszó számban

Szerző: Fuli [15403] Dátum: 2010. augusztus 18. szerda, 10:08
Kedves Andris, sokan vannak a Jmpointon, akik nem magyar zsidónak, hanem zsidó magyarnak vallják magukat. A fenti hírközlés viszont azt a látszatot kelti, mintha ez a portál kizárólag Izrael szemszögéből tekintene mindenre, így a sportra is. Tévedésnek tartom kiemelni izraeli sportolók eredményeit olyan verseny kapcsán, ahol a magyar úszók fantasztikus eredményeket értek el, és ezt a hazai sportrajongók egytől egyig örömmel fogadták, végre valódi nemzeti egységben. De ha zsidó szemmel nézzük, mondhatnám, hogy a magyar edzők, versenyzők között találunk zsidó gyökerűeket is, mint ahogy olyanokat is, akik nem azok. Amikor Cseh Laci kezet fogott Gal Nevoval a dobogón, nem az jutott eszembe, hogy miért nem nyert Nevo, hanem, hogy milyen jól úszott Laci. Ettől függetlenül Izrael sportsikereit érdemesnek tartom kiemelni, okosabban kellene azonban átgondolni, hogy hol a hangsúly és hol az egyensúly. Üdv, Füli